Apple CarPlayTeknoloji

Honda Accord Modellerine Kablosuz CarPlay Desteği Sunacak. Carlinkit’e gerek yok!

Honda, kablosuz CarPlay’i etkinleştirmek için eski model Honda Accord modellerine kablosuz carplay güncellemesi vermeyi planlıyor.

Honda, sürecin bu ayın sonunda başlayacağını ve bu işlemin yapılabilmesi için bayiye gidilmesi gerektireceğini söyledi.

Autoblog‘un haberine göre; Honda bu planlarını geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikte duyurdu. Şirket, 2018-2022 Honda Accord sedanlar için kablosuz Apple CarPlay’i etkinleştiren bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını açıkladı. 

Halihazırda kablolu carplay sistemini kullanabilen otomobil sahipleri Kablosuz CarPlay özelliğine kavuşacaklar. 

Bu ayın sonlarından itibaren araç sahipleri, yazılım güncellemesinin gerçekleştirilmesi için yerel Honda bayilerinden randevu almak üzere çevrimiçi bir portal kullanabilecekler.

Kablosuz CarPlay güncellemesi için araç sahipleri ek bir para ödeyecek mi? 

Maalesef şu anda herhangi bir ek ayrıntı mevcut değil. Honda’nın kayıtların bu ayın sonlarında açılacağını söylemesinin ötesinde, servis randevularının gerçekte ne zaman gerçekleşeceğine dair de bir bilgi yok.

Yine de Honda’nın kablosuz CarPlay’i eski Accord sürücülerine sunması dikkate değer. Piyasada, CarlinKit’in sunduğu gibi, kablosuz CarPlay uyarlamaları sunan bir dizi üçüncü taraf çözümü hali hazırda var. Ancak Honda’nın birinci taraf çözümü daha iyi bir seçenek olabilir.

Honda’nın diğer modeller için kablosuz CarPlay yükseltmelerini yapıp yapmayacağına dair başka ayrıntı yok. Şimdilik tek bildiğimiz, sürecin bu ay sonunda başlayacağı.

Türkiye’deki Modellere de Destek Verilecek mi?

Globalde Honda Accord modellerine gerekli desteğin sağlanacağı belirtilmişse de Türkiye’de bu işlemin yapılıp yapılmayacağı şimdilik belirsiz. Gelişmeler için blogumu takip etmeyi unutmayın!
CarPlay Hakkında Daha Fazla Yazı:
Kaynak

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün