Apple

iOS 18’in Tartışmalı Fotoğraflar Uygulaması Yeniden Tasarlanabilir.

iOS 18’deki en büyük değişikliklerden biri, tamamen yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulaması oldu. The National ile yapılan yeni bir röportajda, üç Apple yöneticisi yeni Fotoğraflar uygulaması tasarımını tartıştı. Bu tasarım şu ana kadar biraz tartışmalı olduğunu kanıtladı.

Apple’ın insan arayüzü tasarım ekibinin kıdemli direktörü Billy Sorrentino, bu dramatik yeniden tasarımın arkasındaki motivasyonu açıkladı.

Fotoğraflar Uygulamasının Yeni Tasarımı: Motivasyon ve Amaç

Özelliklerimiz, kullanıcılarımız ve kütüphanelerimiz büyüdükçe, [Fotoğraflar] uygulamasının yoğunluğu da arttı. Bu yüzden, avlamak ve toplamak yerine, derin zekaya dayanan basit, tek bir görünümde fotoğraf deneyimi oluşturduk,” diye açıkladı Sorrentino. “Sonuçta, sürtüşmeyi ortadan kaldırmak istedik.

Kişiselleştirme ve Derin Zeka ile Yenilenen Fotoğraflar Uygulaması

Yeni Fotoğraflar uygulaması tasarımı, kullanıcı ara yüzünün düzeni üzerinde daha fazla kontrol sağlama açısından büyük önem taşıyor.

Apple’ın kamera ve fotoğraflar ürün pazarlama ekibi yöneticisi Della Huff, “Derin zeka ile kişiselleştirme bir araya geldiğinde, Fotoğraflar daha kişisel hale gelebilir,” diye açıkladı. “Herkesin farklı bir iş akışı var ve bu yüzden otomatik kişiselleştirme burada gerçekten kilit bir rol oynuyor.

Geçen ay düzenlenen WWDC 2024’te Apple, Fotoğraflar güncellemesini “şimdiye kadarki en büyük yeniden tasarımı” olarak tanımladı. Yeni tasarım, fotoğrafların bir ızgarasını, koleksiyonları ve favoriler, kişiler, yerler gibi hızlı erişim sağlanan bölümleri tek bir görünümde gösteren bir yapıya odaklanıyor.

iOS 18 Beta Testinde: Kullanıcı Geri Bildirimleri ve Gelecek Değişiklikler

iOS 18 şu anda geliştirici beta test aşamasında ve güncelleme Eylül ayında herkes için yayınlanana kadar değişiklikler olması muhtemel. Şu ana kadar, Fotoğraflar uygulaması yeniden tasarımı Apple kullanıcıları arasında tartışmalı bir konu oldu, ancak değişiklikler için hala bolca zaman var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün