AirPodsTeknoloji

Uygun Fiyatlı AirPods Lite Geliyor

Apple’ın bu yılın sonlarına doğru AirPods serisini yenileyeceği yönünde güçlü beklentiler var. Analist Jeff Pu’nun Pazartesi günü yayınladığı yeni bir yatırımcı notu, bu beklentileri doğruladı ve Apple’ın 2024’ün ikinci yarısında yeni bir “AirPods Lite” modeli piyasaya süreceğini belirtti.

AirPods Lite’ın Gelişi

9 to MAc’in haberine göre; Pu’nun raporunda, AirPods üretiminin bu yılın sonlarında “düşük maliyetli bir modelin piyasaya sürülmesiyle” artacağı öngörülüyor. Bu modelin, Apple’ın genel tedarik zinciri ve ortakları üzerindeki etkisi de raporun odak noktalarından biri. Pu, talepteki azalmaya bağlı olarak AirPods hacminin 2024’te toplamda %4’lük bir düşüşle 55 milyon adede gerileyeceğini tahmin ediyor.

AirPods Lite Özellikleri

Pu’nun raporu, “AirPods Lite” olarak adlandırılan bu düşük maliyetli modelin özelliklerine dair detay vermiyor. Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiğine göre, bu modelin fiyatının 99 dolar olabileceği tahmin ediliyor.

Yeni AirPods 4 Modelleri

Mark Gurman‘ın bildirdiğine göre, Apple’ın bu yıl AirPods 4’ü iki farklı modelle tanıtması bekleniyor. Her iki modelin de yeni bir tasarıma ve USB-C şarj kutusuna sahip olması öngörülüyor. Üst düzey bir modelin ise gürültü engelleme gibi özellikleri destekleyeceği belirtiliyor.

airpods lite
Görsel: 9 to Mac

Gelecek Beklentiler

Pu ve Kuo’nun AirPods 4 hakkındaki belirsizliği Bloomberg ile aynı alt sürümden mi yoksa tamamen farklı bir üründen mi bahsettiği henüz net değil. Ancak ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgiye ulaşılması bekleniyor.

Mevcut AirPods Modelleri ve Fiyatları

Apple şu anda beş farklı AirPods modeli sunuyor:

  • AirPods (2. nesil) – 5.249 Türk Lirası
  • AirPods (3. nesil) – 6.799 Türk Lirası (Lightning Şarj Kutusuyla birlikte) veya 7.299 Türk Lirası (MagSafe Şarj Kutusuyla birlikte)
  • AirPods Pro (2. nesil) – 9.349 Türk Lirası
  • AirPods Max – 24.849 Türk Lirası

Yeni AirPods modellerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Apple kullanıcıları daha geniş bir seçenek yelpazesine sahip olacak ve kendilerine en uygun olanı seçme şansına sahip olacaklar. Bu modellerin piyasaya çıkışı ve özellikleriyle ilgili web sitemizdeki haberleri takip etmeyi unutmayın.

Zapyus Media’yı Google Haberler haber akışınıza eklemek için Google News Butonuna tıklayın!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün