Tiguan

VW Tiguan Rekabetçi Fiyatıyla Satışa Çıktı

Volkswagen, Türkiye pazarında heyecanla beklenen üçüncü nesil Tiguan modelini satışa çıkardı. Mart sonunda yollarda olacağını beklediğimiz VW Tiguan beklentilerin aksine biraz gecikti. Ancak merakla beklenen modelin Türkiye fiyatları açıklandı. İşte, yeni Tiguan ile ilgili son gelişmeler …

DonanımFiyat
Yeni Tiguan 1.5 eTSI ACT 150 PS DSG Life2.035.000 TL
Yeni Tiguan 1.5 eTSI ACT 150 PS DSG Elegance2.390.000 TL
Yeni Tiguan 1.5 eTSI ACT 150 PS DSG R-Line2.570.000 TL

2024 Model VW Tiguanda Neler Yeni

Volkswagen, 2024 Tiguan modelini MQB Evo platformunun güncel bir versiyonu üzerine inşa etti. Yenilenen tasarım diliyle birlikte, hava sürtünme katsayısını 0.33’ten 0.28’e çekmeyi başardı. Yenilenen Tiguan’da, farlar ince bir panjur ile birleştirilmiş durumda. Üst paketlerde, opsiyon olarak IQ.LIGHT HD Matrix teknolojisiyle birleştirilebilen ince LED şeritli farlar bulunmaktadır.

Yenilenen Ölçüler ve Bagaj Hacmi

Yeni Tiguan, önceki nesline göre 30 mm daha uzun (4.539 mm) ve tavan rayları hariç 4 mm (1.639 mm) daha yüksek. Bagaj hacmi ise 37 litre artarak 652 litreye çıkmış durumda. Koltuklar katlandığında, bagaj kapasitesi 1.650 litreye kadar yükselmektedir. Arka koltuklar ileri-geri hareket ettirilebilir ve sırtlık eğim ayarı yapılabilir. Baş mesafesi ise önde 9 mm (1.058 mm) ve arkada 10 mm (1.022 mm) artarak, iç mekanda daha ferah bir his sunuyor.

Yenilenen İç Mekan Tasarımı

Tiguan’ın iç mekanında, yeni Passat modelinde gördüğümüz tasarım dili kendini göstermektedir. Direksiyon simidinde, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak fiziksel düğmelere geri dönülmüştür. Yeni dijital gösterge paneli hemen arkada dikkat çekerken, ortada büyük bir multimedya ekranı bulunmaktadır. Orta konsoldaki döner düğme ise multimedya sistemine entegre kontrolleri sağlamaktadır.

Zapyus Media’yı Google Haberler haber akışınıza eklemek için Google News Butonuna tıklayın!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün