EkonomiHaberler

Altın Fiyatları 23 Nisan: Jeopolitik Gerginliklerin Etkisiyle Altın Değer Kaybetti

Altın fiyatları, Orta Doğu’daki jeopolitik gerginliklerin azalması ve güvenli limana olan talebin düşmesiyle birlikte gerilemeye devam ediyor. Orta Doğu’da yaşanan sınırlı tansiyon düşüşü, altına olan talepteki zayıflamada etkili oldu. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlikler de varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

Çeyrek Altın ve Gram Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar?

Orta Doğu’daki sınırlı tansiyon düşüşü, altına olan talepteki zayıflamada etkili oldu. Altının ons fiyatı haftanın ikinci işlem gününde yüzde 0,86 azalışla 2 bin 307 dolardan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı yeni güne de değer kaybıyla başlamasının ardından önceki kapanışının yüzde 0,7 altında 2 bin 416 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 4 bin 190 liradan, cumhuriyet altını ise 16 bin 690 liradan satılıyor.

Altın Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Analizcilere göre, bugün dünya genelinde öncü imalat sanayi, hizmet sektörü ve bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yanı sıra ABD’de inşaat izinleri ve yeni konut satışları verileri takip edilecek. Teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 300 ve 2 bin 250 dolar seviyelerinin destek, 2 bin 330 ve 2 bin 370 doların ise direnç konumunda olduğu belirtiliyor.

Güncel Altın Satış Fiyatları (Serbest Piyasa)

  • Gram Altın: 2.420,70 lira
  • Çeyrek Altın: 3.956,07 lira
  • Yarım Altın: 7.912,13 lira
  • Cumhuriyet Altını: 15.783 lira
  • Gremse Altını: 41.826,00 lira

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün