Apple

iOS 18 Güncellemesi En Büyük Güncelleme Olabilir! Özelleştirebilir Ana Ekran ve Daha Fazlası

Bloomberg’in Power On haber bülteninin bugünkü sayısında Mark Gurman, kullanıcıların iOS 18’in bir parçası olarak iPhone ana ekranında önemli güncellemeler gelebilir. Ayrıntılar az olsa da, iOS 18’in ana ekranı “daha özelleştirilebilir” hale getirebileceği belirtiliyor. MacRumors , değişikliklerden birinin iPhone kullanıcılarının uygulama simgelerini ızgaraya serbestçe yerleştirebilecekleri ve böylece ekranda boşlukların ilk kez özelleştirilebileceğini belirtiliyor.

Apple, iOS 18’in şimdiye kadarki en büyük güncellemesi olacağının sinyallerini bize vermeye devam ediyor. Yapay zeka destekli özelliklerin işletim sistemine entegre edilmesiyle yapay zeka, temel odak noktası olacak. Apple ayrıca sohbet robotu işlevselliğini Google’ın Gemini aracılığıyla entegre edebilir.

Apple, diğer teknoloji devlerini ‘yakalamak’ ve tutarlı bir yapay zeka stratejisi sunmak istiyor. Gurman, iOS 18’in “günlük yaşamınızı yönetmenize yardımcı olacak” çok sayıda yapay zeka özelliği içereceğini söylüyor.

Daha önce gelen raporlar, Apple’ın Siri geliştirmeleri, Apple Music için yapay zeka tarafından oluşturulan çalma listeleri, iWork paketinde yapay zeka belgeleri oluşturma, Mesajlar’da daha akıllı yanıt önerileri ve daha fazlası gibi şeyler üzerinde çalıştığını gösteriyordu.

iOS 18, diğer Apple iPadOS 18, watchOS 11, VisionOS 2 ve macOS’un yeni sürümünü bu işletim sistemleriyle birlikte Haziran ayında WWDC’de duyurulacak. 

Apple, sonbaharda halka açıklanmadan önce, muhtemelen Eylül ayındaki yeni iPhone 16 serisinin lansmanıyla birlikte ilk geliştirici betalarını Haziran ayında yayınlayacak.

Apple’ın genellikle etkinliği duyurup davetiye gönderdiği mart veya nisan ayları olduğundan Apple’ın önümüzdeki birkaç hafta içinde WWDC 2024 tarihini onaylamasını bekleniyor.

Kaynak
Kaynak
Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün