iPhoneTeknoloji

Ucuz iPhone İçin Geri Sayım: iPhone SE 4!

Apple, bir sonraki ucuz iPhone’u iPhone SE 4 için hazırlıklara başladığını daha önce duyurmuştu. iPhone SE 3’ün geçen yılki tanıtımının ardından beklenen satış rakamlarının altında kalmasıyla, tüm dikkatler iPhone SE 4’e çevrildi. 2024 iPhone SE olarak da bilinen yeni uygun fiyatlı iPhone modelinin muhtemel çıkış tarihi de paylaşıldı.

iPhone SE 4’ün muhtemel çıkış tarihi hakkında bilgi verildi. Dördüncü kuşak bütçe dostu ucuz iPhone SE 4’ün önemli değişiklikler ve yenilikler getireceği ifade ediliyor. Daha önce bahsedildiği gibi, 3279 mAh pil, 6,1 inç ekran, Face ID ve çentikli tasarım gibi özellikler bekleniyor.

Son raporlar, Apple’ın eski bir modeldeki mevcut ekranı yeniden kullanarak maliyeti düşürmeyi planladığını belirtiyor. Bu da muhtemelen iPhone 13’te kullanılan 6,1 inçlik OLED ekranın kullanılacağı anlamına geliyor. iPhone SE serisi, LCD teknolojisini kullanan tek model olduğundan, bu değişiklik seriyi daha üstün hale getirecek.

Apple, henüz bu ekranı kimden tedarik edeceğine karar vermemiş durumda. Ancak raporlar, Samsung’un birim başına 30-40 dolar, BOE’nin ise 40 dolar teklif verdiğini belirtiyor. Ancak Samsung’un daha düşük fiyat teklifiyle çoğu siparişi alması bekleniyor. Bunun ardından BOE gelecek. Bu maliyetlerin, iPhone 15’teki panelden üçte bir oranında daha düşük olduğunu belirtmek önemlidir. Bu durum, Apple için iPhone SE 4’ten makul bir gelir elde etmesini sağlayacak.

iPhone SE 4’ün çıkış tarihi henüz kesinleşmedi, ancak otoriteler 2025 yılını işaret ediyor.

Kaynak:donanimhaber.com

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün