Apple Watch

watchOS 10’da Ruh Halinizi Takip Etmek

watchOS 10 yüklü Apple Watch, özellikle zihinsel sağlığı desteklemeyi amaçlayan bir dizi yeni sağlık ve fitness özelliğiyle birlikte geliyor. En son Mindfulness uygulamasında Apple Watch’ta ruh halinizi nasıl takip edeceğinizi ve bunu yapmanın faydalarını öğrenmek için takip edin. Apple, Apple Watch’taki yeni “State of Mind” özelliğini ve neden faydalı olduğunu şöyle açıklıyor:

“Zihinsel sağlık, fiziksel sağlık kadar önemlidir ve araştırmalar, zihinsel durum üzerine düşünmenin duygusal farkındalık ve dayanıklılık oluşturmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. watchOS 10’daki Mindfulness uygulamasıyla kullanıcılar, anlık duygularını ve günlük ruh hallerini gizli ve rahat bir şekilde kaydedebiliyor. Kullanıcılar, nasıl hissettiklerini seçmek, üzerlerinde en büyük etkiyi neyin yarattığını seçmek ve duygularını tanımlamak için ilgi çekici, çok boyutlu şekiller arasında gezinmek üzere Digital Crown’u çevirebilirler.

Bu özellik, Apple Watch ile ruh halinizi takip etmenin yanı sıra, iPhone’daki iOS 17’deki Sağlık uygulamasında da mevcut (ayrıca zihinsel sağlığı desteklemenin başka bir yolu olarak yeni, bağımsız bir Journal uygulaması da var).

 Apple Watch’ta ruh hali nasıl izlenir:

  • watchOS 10 çalıştıran Apple Watch’ta Farkındalık uygulamasını açın
  • Ruh Hali seçeneğini seçin
  • Başlayın’a ilk kez dokunduğunuzda, o anda nasıl hissettiğinizi veya gün içinde “genel olarak nasıl hissettiğinizi” kaydedin
  • Önce nötr seçeneğini göreceksiniz, yedi seçenek arasında seçim yapmak için kaydırın veya Digital Crown’u kullanın
  • Seçenekler şunları içerir: çok keyifsiz, keyifsiz, biraz keyifsiz, nötr, biraz keyifli, keyifli, çok keyifli
  • Bir ruh hali seçmek için sağ üst köşedeki onay işaretine dokunun
  • Artık isteğe bağlı olarak hangi duyguyu/duyguları hissettiğinizi ekleyebilirsiniz!
  • Son olarak, isterseniz “sizi en çok etkileyen şeyin ne olduğunu” kaydedebilirsiniz!

Ruh halinizi düzenli olarak Apple Watch’a kaydetme alışkanlığını edinmek istiyorsanız, günde iki kez takip etmek için hatırlatıcıları açabilirsiniz.

iOS 17 yüklü iPhone’da ruh halinizi görüntülemek ve takip etmek için Sağlık uygulaması > Gözat sekmesi > Ruh Sağlığı > Ruh Hali > ileriye tıklayın.

watchOS 10 ile Apple Watch’ta ruh halinizi izlemenin nasıl göründüğü:

Önceki ruh hali günlüklerinizi görmek için iPhone’da Sağlık uygulaması > Gözat sekmesi > Ruh Sağlığın’a gidin. Ayrıca iPhone’unuzdan yeni ruh hali girişlerini kaydedebilirsiniz.

Sağlık uygulamasının aynı bölümünde bir Ruh Sağlığı Anketi de bulabilirsiniz.

Bu Farkındalık özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün