EkonomiHaberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emeklilere Seyyanen Zam Açıklaması

Yüksek enflasyonla başa çıkmaya çalışan emeklilerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar geldi. Kütahya’da konuşan Cumhurbaşkanı emeklilere yapılacak seyyanen zammın bütçeye ek yük getireceğini ve şimdilik emeklilere seyyanen zammın gündemde olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Emeklilere Seyyanen Zam Açıklaması

Seyyanen zam talep eden milyonlarca emeklilerle ilgili olarak yapılan açıklamada emeklilere verilecek seyyanen zammın bütçeye önemli ölçüde yük getireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Asker, polis ve diğer kamu görevlilerin yarısından fazlasına maaşlarını vermezsek o zaman belki bu ilave bütçe yükünü kaldırabiliriz.” açıklamasında bulundu.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan emeklilerin enflasyondan en çok etkilenen grup olduğunu belirtmeye gerek yok. Artan kira, akaryakıt ve gıda fiyatlarından dolayı emekliler aldıkları maaşların az olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar.

Yaklaşan 2024 yerel seçimleriyle birlikte hükümetin bu alanda bir adım atmasını bekleyen emekliler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra hayal kırıklığına uğrayabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam açıklaması şu şekilde:

10 bin lira emekli maaşı elbette yeterli değil. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye nasıl yükselteceğiz? Devlet ve millet olrak daha çok çalışacağız. Birileri çıkıyor emekli maaşlarına 7-10 bin lira seyyanen ekleyelim diyerek emeklilerimizi tahrik ediyor.”

“Ülkemizde 16 milyon emeklimiz var. 7 bin lira eklemek demek bütçeden yaklaşık 1,4 trilyon liralık 10 bin lira eklemek demek, 1,9 trilyon liralık kaynağı buraya aktarmak demektir. Sadece 7 bin lira veya 10 bin lira olarak ifade edilen ek artışın maliyetini anlatıyorum. Askeri ile polisi ile sağlıkçısıyla devletin çalışanlarının yarısından fazlasına maaşlarını vermezsek o zaman belki bu ilave gideri karşılayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün