iPhone

iPhone 16 Pro Tasarımı: Daha Büyük Aksiyon Tuşu, Yeni Yakalama Düğmesi ve Fazlası

İphone 16 Pro’nun piyasaya sürülmesine hala altı ay var ancak bazı tahminlerde bulunmak için şimdiden bazı ipuçlarımız var. Çünkü 9toMac‘de yer alan habere göre yeni sızıntılar var. Daha önce duyurulmamış Apple ürünlerinin tasarım dosyalarını sıklıkla yayınlayan 91mobiles, şimdi yeni bir iPhone 16 Pro CAD dosyası setiyle bilgi tabanını zenginleştiriyor.

En güncel tasarımlar, donanım söylentileri ve yakında piyasaya sürülecek iPhone 16 Pro hakkındaki raporlar birbiriyle uyumlu olmaya devam ediyor. Geçen sonbaharda iPhone 15 Pro’ya aksiyon düğmesi ekledikten sonra, Apple’ın bu sonbaharda donanımı biraz genişleteceği bekleniyor. Donanım güncellemelerinden bahsederken, iPhone 16 Pro’nun yan tarafında ikinci bir tuş olması bekleniyor.

iPhone 16 Pro’da Yakalama Düğmesi Olabilir

Söylentilere göre, iPhone 16 Pro’nun sağ alt köşesinde bir “Yakalama” düğmesi olacak. Bu düğmenin kamera kontrollerine daha kolay erişim sağlaması ve Eylem düğmesini başka bir görev için serbest bırakması bekleniyor. Ayrıca düğmenin sadece basit bir deklanşör düğmesi olmayacağı düşünülüyor. Kamera konusunda, 4K uzamsal video çekiminin, mevcut iPhone 15 Pro’nun 1080p çözünürlük sınırından önemli bir yükseltme olacağı tahmin ediliyor. 91mobiles ayrıca, iPhone 16 Pro’nun, iPhone 15 Pro’nun 146,6×70,6×8,25 mm boyutlarına kıyasla 149,6×71,4×8,4 mm boyutlarında olacağını belirtiyor. Ekran boyutunun da 6,1 inçten 6,3 inçe çıkması bekleniyor.

iphone 16 pro

Bu aşamada, iPhone 16 Pro ile gelen ince dış değişikliklerin büyük olasılıkla dramatik olmayacağı görülüyor. Çünkü geçtiğimiz yıl bu değişikliklerle ilgili yaz boyunca oldukça fazla değişiklik yaşanmıştı. Ancak yine de iPhone 16 Pro söylentilerinin henüz başında olduğundan, sürprizlerin ve yeni bilgilerin ortaya çıkması muhtemel.

Bu sonbaharda beklenen diğer donanım değişiklikleri arasında daha hızlı Wi-Fi, geliştirilmiş 5G ve Apple’ın yonga seti performansındaki artışlar yer alıyor. Bu yıl Apple’ın yapay zekaya odaklanması beklendiğinden, geliştirilmiş Neural Engine’in bir sonraki işlemcinin öne çıkan özelliği olması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün