Superb

Yeni Skoda Superb: Passat Yerine Alır mı?

Yeni Skoda Superb yenilenen kasasıyla birlikte artık daha dinamik, daha büyük ve daha teknolojik. Yeni nesil Skoda Superb bize neler sunuyor? Passat’ın yerine alınır mı? İç mekan ve bagaj hacmi büyüdü mü? Gelin yakından bakalım.

Yeni Skoda Superb, Skoda’nın amiral gemisi olarak sedan arabalar içerisinde oldukça popüler bir model. En yakın rakibi aynı zamanda uzaktan kuzeni Passat ile her zaman karşılaştırılan bir model. Aralarındaki tatlı rekabetten ise kazançlı çıkanlar her zaman son kullanıcılar oluyor. VW Passat ile aynı zamanda kasa değişimine giden Superb içeride ve dışarıda oldukça fazla yenlik sunuyor. Boyutlarında yaşanan değişimle birlikte Superb’de iç mekan daha geniş ve ferah hale gelmiş. Baş mesafesi ve bagaj bu değişimden en fazla katkı sağlayan yerler olmuş. Sedan(liftback) kasada 20 litre, SW versiyonda ise 30 litre daha geniş bir bagaj hacmi sunulacak.

yeni skoda superb boyutlar.

İç mekan tasarımı ise yeniliklerden en çok etkilenen yerler olmuş. Multimedya ve ön gövde tamamen değişmiş. Daha geniş ve ferah iç mekanda yenilikler yüzümüzü güldürecek. Skoda‘nın “Smart Dials” adını verdiği tuş takımıyla birlikte hem şık hem de daha kullanışlı bir kontrol sistemi araca eklenmiş. Eski kontrol takımının yerini alan bu tuşlar ikisi klasik işlevlerini yerine getirirken orta da bulunan tuş ayarlanabilir ve kişileştirilebilir seçenekler sunuyor.

Koltuklar ve iç mekanda istediğiniz varyasyonlarda seçenekler bulabileceksiniz. L&K donanım paketi otomobilde lüks sevenler için birebir. Aynı zamanda bu pakette gelişmiş Canton ses sitemi de mevcut olacak.

Yeni Skoda Superb Motor Seçenekleri:

Motor seçeneklerinde değişiklik yok 1.5 TSI yarı hibrit formunu korurken ülkemizde yine en çok tercih edilecek motorların başında gelecektir. Performansı yüksek ve yakıt verimliliği mükemmel olan bu motorlarda değişiklik yapılmaması şaşırtıcı değil aslında. Önden çekişli olacak bu motorların 4 çeker seçeneği bulunmuyor.

2.0 litelik motorlar ise performans isteyenler için bire bir. 204 ve 265 Hp güç üreten büyük motorlu seçeneklerde mevcut olacak. Dizel motorlarda yine devam edecek seçeneklerden olacak. 2.0 TDI motorlar 150 veya 193 hp üreten bu motorların vergi dezavantajı yüzünden ülkemize gelmesi beklenmiyor.

  • Yeni Skoda Superb

Yeni Skoda Superb’de Hibrit Seçeneği Olacak mı?

Liftback versiyonunda hibrit seçeneği ne yazık ki olmayacak. Skoda Kodiaq’dan bildiğimiz hibrit motor SW versiyonunda bizlerle olacak. 1.5 litrelik motorla kombinlemiş 6 ilere DSG şanzımana sahip bu motor 204 HP güç üretecek. 25.7 kw’lık motor ile araç 100 kilometre menzil sağlayacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün