Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Asgari Ücrete Ara Zam Yok!

Asgari ücret meselesi ülkemizin gündeminden hiç düşmeyen, herkesi yakından ilgilendiren bir konu. Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan zamla birlikte 17 bin 2 liraya çıkan asgari ücretin geleceğiyle ilgili meraklar devam ediyor. İşte bu merakları gidermek adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan önemli açıklamalar geldi.

Bakan Işıkhan’dan Açıklamalar

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Işıkhan, asgari ücrete dair önemli bilgiler paylaştı. Öncelikle, asgari ücrete ara zam olmayacağını net bir şekilde belirtti. Yani, şu an için asgari ücrette bir artış planlanmıyor.

Kararın Arkasındayız!

Bakan Işıkhan, hükümetin aldığı kararın arkasında olduklarını vurguladı. Başlangıçta alınan kararın, yani asgari ücretin belirlenen seviyede devam edeceğini belirtti. Bu da demek oluyor ki, şu an için asgari ücrete ilişkin bir değişiklik söz konusu değil.

Emeklilere Müjde!

Bakan Işıkhan, en düşük emekli aylığının 10 bin TL olduğunu hatırlattı. Ayrıca, Temmuz ayında enflasyon ve sözleşmelerden kaynaklanan farkların emekli aylıklarına yansıtılacağını da belirtti. Bu da emekliler için sevindirici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor!

Toplantı Yok, Asgari Ücrete Ara Zam Yok!

Son olarak, Bakan Işıkhan asgari ücretle ilgili herhangi bir toplantı veya ara zam planlarının olmadığını net bir şekilde ifade etti. Yani, şu an için asgari ücrete ilişkin herhangi bir değişiklik düşünülmüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamaları, asgari ücretle ilgili merak edilen birçok konuya açıklık getirdi. Şu an için asgari ücrette herhangi bir değişiklik planı yok. Ancak, emeklilere yapılacak olan artışlar ve diğer güncellemeler takip edilmeye devam edecek.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün