OtomotivSkoda Haberleri

Skoda Epiq: Yeni Nesil Elektrikli SUV Tasarımı

SKODA, geleceğin elektrikli aracının tasarım çalışmasını ortaya çıkardı. Şehir içi SUV crossover, Skoda Epiq adını taşıyacak ve nihai tasarımı gelecek yıl açıklanacak. Uygun maliyetli elektrikli Crossover Skoda Epiq’e yakından bakalım.

Çevik ve Estetik: SKODA Epiq

Skoda elektrikli araç pazarında iddiasını sürdürmek istiyor. İçten yanmalı motorlar hali hazırda ilgi gören modeller olsa da artık trend elektirikli araçlar. Skoda araçlarında işlevsellik, pratiklik, sürdürülebilirlik yaklaşımıyla paralel olarak geliştirdiği yeni aracı Epiq, gerçekten çok yönlü olacak: 4.1 metre uzunluğunda, 490 litrelik bagaj alanı ve bir şarjla 400 km’ye kadar menzil sunacak. “Skoda Epiq tasarım çalışması, yeni tasarım dilinin tüm temel özelliklerini mükemmel bir şekilde yansıtıyor.” diyor baş tasarımcı Oliver Stefani. Avrupa’da yaklaşık 25,000 avro fiyattan satılması hedefleniyor, fiyatı da aracın kendisi kadar çarpıcı olacak. Uygun fiyatlı Crossover seçeneklerinden biri olarak ülkemizde de oldukça rağbet görmesi muhtemel.

Yenilikçi Tasarım Öğeleri: Teknoloji Deck Yüzü

Markanın yeni tasarım dilinin özellikleri arasında Teknoloji Tech-Deck Yüzü bulunuyor, geleneksel Skoda radyatör ızgarasının modern bir yorumu olarak görünebilir. Parlak siyah yüzeyin arkasında, kamera ve adaptif cruise kontrol radarı gibi önemli elektrikli bileşenler bulunuyor. Radyatör ızgarasının etrafında T şekilli LED gündüz farları bulunurken, altında Matrix LED teknolojili ana farlar ve kübizm ilhamlı bir tasarım yer alıyor.

Modern Tasarım Detaylarıyla Dikkat Çekici: İç Mekan

İç mekan da Modern tasarım dili temelinde yeni bir görünüm kazanacak. Geleneksel unsurların yanı sıra, daha basit ve daha şık hatlarla bağlantılı olan her şey bulunuyor. Skoda iç mekanlarının meşhur pratikliğine olan güçlü vurgu da açıkça görülüyor. Açık depolama alanı, örneğin, kablosuz cep telefonu şarjı sunuyor.

Sürdürülebilirlik ve İleri Teknoloji: Skoda Epiq

Geleceğin elektrikli araç tasarım çalışması ayrıca sürdürülebilirliği vurguluyor. Modern, çevre dostu, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılıyor. Skoda Epiq’in dikkat çekici özelliklerinden biri de iki yönlü şarjı desteklemesidir, bu da aracın bataryasından elde edilen elektriğin diğer cihazları ve makineleri beslemek ve şarj etmek için kullanılabilmesi anlamına geliyor. Elektrikli ev aletlerini veya diğer elektrikli cihazları Skoda Epiq ile şarj edebilirsiniz. Skoda yine kullanışlılığı artıracak akılcı çözümler sunmayı başarmış.

Sonuç: Skoda’nın Elektrikli Model Atağı

Skoda Epiq, markanın elektrikli model atağının bir parçası olacak. 400 km menzil sunması beklenen yeni model, 2024 yılında tanıtılacak. Skoda gelecek yıllarda altı yeni elektrikli aracı tanıtarak elektrikli araç piyasasına iddialı bir şekilde girmeye hazırlanıyor.

zapyus.com’u haber bloğunuza eklemek için Google News simgesine tıklayın!

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün