OctaviaOtomotivSkoda

Skoda’nın Yenilenen Octavia RS Modeli: Güç ve Estetiğin Buluşması!

Skoda’nın makyajla yenilenmiş modeli Octavia’nın en üst donanım seviyesi ile oyuna dahil oldu. 2000 yılından bu yana yollarda olan Octavia RS, daha güçlü bir Octavia arayışında olanlar için makyaj operasyonu ile daha da güçlendi. Bu güçlü liftback modele gelin yakından bakalım.

Motorunun altında 2.0 TSI motoruyla devam eden bu model, yaklaşık 20 bg daha fazla güç elde ederek toplam çıkış gücünü 265 bg’e kadar yükseltti. Yalnızca 7 ileri DSG teknolojisiyle gelecek olan bu modelin, 370 Nm tork üretimiyle dikkat çekiyor. Araç bu gücü daha dengeli dağıtmak ve sürüş keyfini artırmak için özel bir çözümle zeminle aradaki mesafeyi 15 mm’ye kadar azaltılmış Octavia RS, bu detayıyla da öne çıkıyor.

Tasarım açısından Octavia’da yapılan değişiklikler benimsenmiş görünüyor. Arka bölümdeki egzoz çıkışlarına özellikle dikkatinizi çekmek istiyorum. Bunların tamamen gerçek ve Skoda, egzoz çıkışlarını daha da gizlemek için sistemin yeni bir kontrol ünitesi eklediğini belirtiyor. Ön bölümdeki hava girişlerinin yanı sıra, modelin birçok bölümünde parlak siyah renkler gözlemlenebiliyor.

Octavia Combi RS’yi tercih eden kullanıcılar ayrıca ücretsiz tavan raylarına da sahip olacaklar. Station Wagon kasa modeliyle hem sportif hem de kullanışlılık konusunda beklentileri karşılayacağı aşikar.

Octavia RS’e Animasyonlu Stoplar Geliyor

Model standart olarak 19 inç jantlarla geliyor. “Standart” kelimesini kullanmışken, RS ailesinin standart olarak ikinci nesil Matrix LED far takımlarıyla geldiğini belirtmeniz gerekir. Ayrıca modelin yeni Octavia’nın arka stoplarının “animasyonlu” özelliğinden yararlanacağını da söylemekte fayda var.

Makyajlanan Octavia RS’in ise Türkiye’ye ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz. Siz nasıl buldunuz yeni Octavia’yı?

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün